Bilim Virüsü 4 Yaşında!

Bilim Virüsü 4 Yaşında!

Hep beraber ‘Yaşasın Bilim Virüsü’ diye haykırdığımız bir gün oldu…
Eski virüsler, yeni virüsler, virüs topluluğuna o gün katılanlar, Disney Türkiye işbirliği ile Nişantaşı City’s Cinewa’da hep beraber Bilim Virüsü’nün 4’ncü yaş gününü coşku ile kutladık.

Salonu tıklım tıklım dolduran, yaş günümüze koşarak gelip bizlere ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gösteren tüm virüslerimize teşekkür ediyoruz.

Yaş günü kutlamalarımız önce Bilim Virüsü kurucusu Şule Yücebıyık’ın moderatörlüğünde düzenlediğimiz panel ile başladı.

Çığır açan projesi bu yıl L’oreal Türkiye ile Unesco’nun ödülüne hak kazanan Doç. Dr. Damla Eroğlu Pala, GelecektekiSen kurucusu İnci Abay Cansabuncu ve Women in STEM’in en genç üyesi 16 yaşındaki Belfu Berkol’un bugüne dek başardıkları, bilim, teknoloji ve toplumsal cinsiyet üzerine sohbetleri salondaki virüslerimize ilham verdi.

Bilime ve bilimsel düşünceye olan inancımızı Doç. Dr. Damla Eroğlu Pala’nın şu sözleri ne güzel anlatıyordu:
“Bilimi aşk ile yapın!…”

Ardından konuklarımızla birlikte sahnede Bilim Virüsü’nün dördüncü yaş günü pastasını üfledik, ‘iyi ki doğdun Bilim Virüsü, ilk günden bugüne dek sana destek veren, tek yol bilim diyerek seninle omuz omuza yürüyenlerle nice uzun yıllara” dedik!…

Panelin bitiminden sonra Disney Türkiye’nin virüserimize armağanı patlamış mısır ve içeceklerle Marvel hayranlarının merakla beklediği ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda Bilim Virüsü özel gösterimi başladı.
Yaklaşık 4 saat süren doğum günü kutlamalarımızın bitiminde hepimiz seneye 5’nci yaş günümüzde buluşmak üzere sözleşirken, bu güzel topluluğun bir parçası olduğumuz için kendimizi ayrıcalıklı hissediyorduk.
Etkinliklerimiz, sürprizlerimiz, buluşmalarımız devam edecek.
Yayılmaya devam edeceğiz çünkü biz virüsüz, “Bilim Virüsü!”

 

Bilim Virüsü 4 Yaşında Videomuz: