Bilim Virüsü İlk Ödülünü Aldı!

Bilim Virüsü, ilk ödülünü aldı!

Bilim Virüsü, Kale Grubu’nun Ashoka Türkiye ile birlikte düzenlediği ve ülkemizde sosyal girişimciliğin Oscar’ı olarak bilinen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde ödüle layık görüldü!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye’den 350 sosyal girişimin başvuruda bulunduğu ödül töreninde, Bilim Virüsü  “Erken Aşama” kategorisinde finalist olmaya hak kazandı. Ödül, kurucumuz Şule Yücebıyık’a verildi.

Kale Grubu’nun, kurucusu merhum İbrahim Bodur anısına, dünyanın ilk ve en geniş̧ sosyal girişimcilik platformu Ashoka ile birlikte düzenlediği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri, sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemeyi amaçlıyor.

Programda yeni nesil sosyal girişimciler teşvik edilirken, adaylar Ashoka Türkiye ile birlikte belirleniyor.

Bugün 92 ülkede 3 bin 500’den fazla sosyal girişimci ile insan hakları, kalkınma, çevre, sağlık, eğitim, gençlik ve vatandaş katılımı gibi çeşitli alanlarda fark yaratarak sistemlerin dönüşmesini sağlayan Ashoka tarafından, finalist olarak seçilen Bilim Virüsü, yaklaşık 2 yılda elde ettiği başarısıyla takdir topladı.

Türkiye’nin gelecek vadeden sosyal girişimi Bilim Virüsü’nün bu başarısında  katkısı olan tüm virüslerimize, virüs eğitmenlerimize ve destekçilerimize sonsuz teşekkürler!

Şimdi daha yüksek sesle; “Tek Yol Bilim!”