“Genç Bilim Girişimcileri Gelecek İçin Harekete Geçiyor!” Programı Gençlere Neler Kattı?

Bilim Virüsü “Genç Bilim Girişimcileri Gelecek İçin Harekete Geçiyor!” programı ile güzel bir 5 günü ardımızda bıraktık. Ancak “Bu 5 gün neler öğretti?” diye soracak olursanız da “göreceli zamanın yaramazlıkları” der ve anlatmaya başlarım.

Öncelikle bir tanışma ve kaynaşma ile başlarken daha sonra gecelerimizi de bu sürece dahil edeceğimizi pek düşünmezdim. Mentörler, Eğitmenler, Buddyler, Katılımcılar her biri bizlere aslında güzel umutların yansımalarını taşıyor ve bizlerle paylaşıyordu.

Hedefimiz “Küresel Kalkınma Amaçları!” harika ekip arkadaşlarımla toplandık. Bu zor süreçte aslında birlikte bir araya gelip ciddi konulara çözümler bulmak. Oturduğumuz odamızda bile çözümler geliştirebiliyorsak. Bu sürecin bir bahane olmadığını bizlere açıkça belli etmekte. Bilim Virüsü ile beş gün de bu kalıpları kendi içimizde yıktık.

Ekip arkadaşlarım ile Cliband Adlı bir uygulama geliştirdik. “Hedefler için ortaklıklar ile harekete geçmeliyiz!” dedik ve uygulamamızın İş Modeli ve Kanvaslarına kadar birçok süreci kısa bir sürede tamamladık. Bu süreçten sonra da bunu devam ettirelim diye bir öngörü ile de çalışmalarımızın devam etmesine karşı bir ortaklık ile buluşmuş olduk. “Beş gün bizlere neler katmadı ki?” diyor. Konuşmak yerine harekete geçmenizi temenni ediyorum.

Heyecanı bir video ile anlatabilseydim eğer:

 

https://www.instagram.com/p/CBNwCFigW3R/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Teşekkürler Bilim Virüsü!

Ecem Şafak

 

 

Related Posts

Yorum yazin