Genç Pragmatist Girişimcilik Programı’nda 2 Genç Girişimci Tohum Yatırımı Aldı

Genç Pragmatist Girişimcilik Programı’nda 2 Genç Girişimci Tohum Yatırımı Aldı

Sürdürülebilir bir dünya için hayalleri olan genç girişimciler, Pragma ve Bilim Virüsü iş birliğiyle hayata geçirilen Genç Pragmatist Girişimcilik Programı’nda 1 yıl boyunca eğitimler, simülasyonlar ve mentörlük desteği almanın yanı sıra yoğun bir kuluçka programı boyunca fikirlerini olgunlaştırma fırsatına sahip oldular.

25 Kasım’da düzenlenen jüri değerlendirmesi ve mezuniyet töreninde, finale kalan 9 girişimci adayı sürdürülebilirlik odaklı iş fikirlerini jüriye sundu.

Jüri değerlendirmesi sonucunda, “PLASTICVERSUS” girişimi ile Fatma Gizem Zincir ve “BATİKA” girişimi ile Başak Demir tohum yatırımı almaya hak kazandı.

–  PLASTICVERSUS, tarımsal atıklardan ürettiği biyo-hammadde ile geleneksel plastik üretiminde kullanılan petrolü değiştirmeyi amaçlıyor.

– BATİKA ise teknolojinin sağladığı imkânlarla otonom olarak hareket edebilen tarımsal robotlar ile tarımsal üretimde verimliliği ve ürün kalitesini artırmayı, üretim maliyetlerini ve zahmetli birçok tarımsal işteki insan iş gücünü azaltmayı hedefliyor.

Pragma, tohum yatırımı sağladığı 2 girişimciye ayrıca şirket kurma ve geliştirme süreçlerinde ve faaliyet alanları kapsamında ihtiyaç duyacakları paydaş ve yatırımcılarla buluşturmaya yönelik de destek sağlayacak.

Genç Pragmatist Girişimcilik Programı, genç girişimci adayları için bir tür “girişimcilik okulu” niteliğinde.

Programa katılan gençler; eğitimler, iş simülasyonları, birebir mentörlük desteği ve kuluçka programı ile girişimcilik ekosistemine ilişkin tecrübe kazandılar ve fikirlerini olgunlaştırıp, uygulamaya hazır bir aşamaya getirdiler.

Harika bir haber değil mi? Sürdürülebilir bir dünya için çalışan genç girişimcileri tebrik ederiz! Gençlerin hayallerini birlikte gerçekleştirmekten ve dünya için harekete geçmekten vazgeçmeyeceğiz!