Kurumsal Programlar

Bilim Virüsü Nasıl Bulaşır?

Bilim Virüsü ve Kurumsal Programlar

# TEKYOLBİLİM

Bilime inanan, hayal gücü yüksek, yaratıcı ve özgür bir dünya için BİR GELECEK HAYALİ KURDUK.

Geleceğe dair umutlu, öğrenmeyi seven, ezber bozan,  dönüşüme yön veren, kendi yolunu çizen BİR GENÇLİK HAYALİ KURDUK.

Sürdürülebilir bir yaşam için çalışan kurumlar, sorumluluk sahibi, değişim odaklı markalar ve gençlere inanan liderlerden oluşan BİR TOPLUM HAYALİ KURDUK

Birlikte Fark Yaratabiliriz!

Yeni Nesil Kurumlar

Yetenekli, İlham Veren Çalışanlar

Uluslararası Ağlar ve Sivil Toplum

Yeni Nesil Liderler

Vizyoner Akademisyenler

BİRLİKTE NASIL BİR VİRÜS YAYABİLİRİZ?

1

Size özel kurum vizyonu, kültürü, stratejisi ve önceliklerinizi anlamak virüs yaymanın ilk adımı. Sizi tanımakla işe başlıyoruz

2

Katkınızı çok önemsiyoruz. Her fikir ve geribildirimi ilgiyle değerlendiriyor, böylece size özel bir program tasarlayabiliyoruz.

3

Birlikte tasarladığımız programla, gençlerin ve çocukların hayatına dokunuyor, aldığımız etkiyi uluslararası standartlarda raporluyoruz.

T.C. Karşıyaka Belediyesi & SOCAR & Bilim Virüsü - BİLİM HARİKALAR DİYARINDA!

Çocukların bilimsel düşünce tutumu geliştirmesi ve bilimsel konularda edindiği bilgilerin kalıcılaşmasını hedefleyen Bilim Harikalar Diyarında programı, hedefe ulaşmak konusunda mantıksal-bilimsel iletişimden çok duygusal bağ geliştirmeyi kolaylaştıracak bir araç olarak hikâye anlatıcılığının potansiyeline odaklanıyor. 2022 yılından bu yana farklı şehirlerde gerçekleştirilen program çocuklara; problem çözme, yaratıcı fikirler üretme, eleştirel ve analitik düşünme, karar verme ve sorumluluk alma gibi 21. yüzyıl yetkinliklerini geliştirme fırsatı sunuyor. 

HEPSİBURADA - 11 ŞUBAT ULUSLARARASI BİLİMDE KADIN VE KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ

bilimde kadın kız

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü bilim ve teknoloji alanında hayalleri olan liseli ve üniversiteli genç kadınlar 12 – 13 Şubat’ta bir araya geldi.

Bilim Virüsü ve Hepsiburada iş birliği ile düzenlenen programda; bilime ve teknolojiye meraklı, bu alanda kariyer yapmak isteyen 94 genç kadın, bilimsel düşünce atölyelerine katıldı ve Ece Gözen ile İlham Buluşması’nda buluştu.

TUSAŞ - ÇOCUK MUCİTLER GELECEĞİN MEKANLARINI TASARLIYOR

tusas
Cocuk-Mucitler-portal2

Geleceğe çocuk mucitlerin gözünden bakıyoruz! 

Bilim Virüsü ile TUSAŞ’ın Ekim 2021’de gerçekleştirdiği ‘Çocuk Mucitler Geleceğin Mekanlarını Tasarlıyor’ programında TUSAŞ’lı Çocuk Mucitler gelecekte hayal ettikleri dünyayı ve yaşam alanlarını dijital ortamda tasarladı.

ABDİ İBRAHİM OTSUKA - ÖYLE SÖYLEME

aio-logo-dikey
oyle-soyleme

Abdi İbrahim Otsuka ve Bilim Virüsü, ruhsal hastalıklara yönelik olarak yapılan dildeki damgalamayı önlemek ve dilin yıkıcı etkilerine dair bilinçlendirmek amacıyla #ÖyleSöyleme hareketini başlattı.

nurol-logo
Nurol_Teknoloji_Sen_Ol_Logo_1

Bilim Virüsü olarak, “Başka bir staj mümkün!” diyerek Nurol Teknoloji ile birlikte “Sen Ol!” staj programı gerçekleştirdik. Ekim 2020-Şubat 2021 tarihleri arasında 32 gencimize yeni nesil bir staj deneyimi yaşattık.

TUSAŞ - TASARIM ODAKLI DÜŞÜNCE EĞİTİMİ

tusas_1

Dünyanın sorunlarına çocukların da çözümleri var! 

Tusaş ve Bilim Virüsü ortaklığında 2021 Mayıs ayında düzenlenen Çocuk Mucitler – Tasarım Odaklı Düşünce Programı’nda çocuklar, dünyanın büyük sorunlarına karşı kendi dünyalarından çözümler geliştirdiler.

ÖZYEĞİN DİJİTAL BİLİNÇ ÖĞRENME PROGRAMI

ou_logo_tr

Bilim Virüsü ve Özyeğin Üniversitesi ortaklığında 13 – 15 Nisan 2021’de Dijital Okuryazarlık Öğrenme Programı gerçekleştirildi. 

197 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen öğrenme programına katılan gençler, 21. Yüzyıl yetkinlikleri arasında yer alan Dijital Bilinç yetkinliği kazandılar. Programda katılımcılara Güvenli İnternet, Dijital Okuryazarlık ve Siber Zorbalık eğitimleri verildi.

BORÇELİK VE BUKİAD - BİLİM VİRÜSÜ BURSA ATÖLYESİ

borcelik
buikad-logo-1024x319

Bilim Virüsü olarak Borçelik ve BUİKAD’ın destekleri ile hazırlamış olduğumuz 2 günlük atölye programımızla 28 meslek lisesi öğrencisine bilim bulaştırdık.

9-10 Şubat 2020’de gerçekleştirilen programda gençler, uzman eğitmenler ve mühendisler tarafından yürütülen Bilim, Teknoloji ve 21. Yüzyıl Yetkinlikleri alanındaki farklı atölyelere katıldılar.

NORM HOLDİNG - 21. YÜZYIL YETKİNLİKLERİ PROGRAMI

Günümüzde bireylerin, sürekli gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamaları için kendilerini de hiç ara vermeden yenilemeleri gerekiyor. Herkesin ’21. Yüzyıl Yetkinlikleri’ olarak adlandırılan becerileri ihtiyacı var. 

Çocukların henüz gelişim sürecinde bu yetkinliklere sahip olmaları ise ileride sosyal ve iş yaşamlarında onlara büyük katkı sağlayacak. 

 

COŞKUNÖZ HOLDİNG - BİLİM HER YERDE ATÖLYELERİ

“Hiçbir virüs bu kadar hızlı yayılamaz!”

Bilim Virüsü, ‘Bu İşte Bilim Var!’ projesi kapsamında Coşkunöz Holding’in gençleriyle bir araya geldi. 

 

CK ENERJİ - 23 Nisan Merak ve Yaratıcılık Festivali

23 Nisan’da çocuklarla birlikte CK Enerji ve Bilim Virüsü ortaklığında ‘Merak ve Yaratıcılık Festivali’ne imza attık.

Toplam 73 çocuğun katılımı ile 23 – 25 Nisan 2021 arasında düzenlediğimiz festivalde 6-10 ve 10-15 yaş arasındaki çocuklar 3 gün boyunca merak duygularını keşfettiler, hayal güçlerini ve yaratıcılık bakış açılarını geliştirdiler.

KOÇ SİSTEM - EVDE BİLİM VAR!

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayar başında geçirdiğimiz  zaman artmaya başladı. Bu yüzden  ekran-yaşam dengesi de gündemimizdeki önemli konulardan biri oldu.

İşte bu konuya bilimsel veriler ışığında yaklaşılması amacıyla Bilim Virüsü ve Koç Sistem ortaklığında düzenlediğimiz “Evde Bilim Var!” programına tam 35 aile katıldı. 

GLOBAL AL HUB - YAPAY ZEKA WEBİNAR

Herkesin dilinde bir Yapay Zeka! Yapay zeka nedir? Gündelik yaşamımız için neden önemli? Hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor? 

Bilim Virüsü ve Global Al Hub ortaklığında ‘Yapay Zeka Webinar’ında herkesin yanıt aradığı tüm bu soruların üzerine konuştuk. 

GLOBAL AL HUB - YAPAY ZEKA - PYTHON WORKSHOP

Global Al Hub ve Bilim Virüsü ortaklığında 11 Şubat 2021’de temel seviye Python Workshop gerçekleştirildi. 

Ücretsiz gerçekleştirdiğimiz atölyeye 76 kişi katıldı.

İYİLİK HAREKETİ - İYİLİĞİN Z HALİ

Bilim Virüsü olarak “iyiliğe” farklı açılardan yaklaşan İyiliği Düşünmek Platformu ile birlikte ‘İyilik Hareketi’ serisini başlattık. 

Yola iyiliği düşünen topluluk kurmak amacıyla çıktık, iyiliği gündem haline getirerek farkındalık oluşturmayı hedefledik.

İYİLİK HAREKETİ - İYİLİĞİN SİVİL HALİ

İyiliği Düşünmek Platformu ve Bilim Virüsü’nün ortaklaşa düzenlediği İyilik Hareketi Webinar serisinin ikincisi “İyiliğin Sivil Hali” başlığı ile gerçekleşti.

Ahu Özyurt’un moderatörlüğünde 7 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen webinar’da sivil toplum ve iyilik hareketi konuşuldu.

 

TUSAŞ - ÇOCUK MUCİTLER OYUN KODLAMA ATÖLYESİ

Son yıllarda öğrenme, iletişim ve sosyal becerilerin bir parçası olan dijital oyunlar; algoritmik düşünce ile hayal gücünün buluştuğu bir alan haline geldi. 

Çocuklarımıza bu konularda temel eğitim verebilmek için TUSAŞ ve Bilim Virüsü ortaklığında düzenlenen Çocuk Mucitler programının ‘Oyun Kodlama Atölyesi’ni  iki farklı zamanda 200 çocukla birlikte gerçekleştirdik.

 

TUSAŞ - MUCİT ÇOCUKLAR GÜNÜ

TUSAŞ’lı minikler icat çıkardı! 

Çocuk Mucitler Günü’nde bilim sevgisini yaymak için minik TUSAŞ’lılara “Hayal Gücü ve Bilim Atölyeleri“ düzenledik. 

TUSAŞ çalışanlarının 7-9 ve 10-12 yaş aralığındaki çocuklarına bilim bulaştırdık!

Microsoft - 23 Nisan Festivali

Bilim Virüsü olarak Mirosoft ortaklığında 23 Nisan’da bilim tutkusunu bulaştırdık!

Microsoft 23 Nisan Festivali’nde 5-14 yaş arasındaki çocuklara “Sorgulama ve Merak” atölyesi gerçekleştirdik.

 
 

23 Nisan Sütaş'ın Harika Dünyası

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Çiftlikten Sofralara” Sütaş’ın Harika Dünyası’nda bir araya geldik!

5-14 yaş arasındaki çocuklar kendi yaş gruplarına ayrılarak hem eğlendiler hem de öğrendiler. Atölye boyunca çocuklar resimler çizdiler, şarkılar söylediler, hikayeler dinlediler ve oyunlar oynadılar.